Endüstriyel Zemin Kaplama

Endüstriyel Zemin Kaplama

Temiz Şık Gösterişli Alanlar İçin Epoksi

 

 Bilindiği üzere pek çok farklı zemin kaplaması mevcut vaziyettedir. Geniş ürün yelpazesi arsında en kendisine en sağlam koltuğu edinmiş olanlardan biri de epoksi uygulamalarıdır. Taban için uygulanan alanlar üzerinde çeşitli motif ve desenler uygulanabilmesinin yanı sıra diğer artılarından kısaca bahsedilmesi gerekir ise kullanılacak en sağlıklı örnekler arasında kolay temizlenebilirliği uzun ömürlülüğü ve arzu edildiği takdirde farklı uygulamalara uyum sağlayabilmesi ön plana çıkacaktır.

 

 Epoksi uygulaması uzmanlık gerektirir mi?

 

            Epoksi uygulaması kesinlikle alanında uzman personel kadrosu tarafından yürütülen bir çalışma ile başlamalıdır. Çünkü epoksi zemin terazi ile gerçek bir dengeye sahip olmalıdır. Aksi halde su birikintileri gibi sorunlar meydana gelerek uygulama alanına zarar verebileceği gibi çeşitli sorunlara da ön ayak olabilmektedir. Uygulama yapılacak alan öncelikle hesaplanmalı ve doğru miktar ayarlanmalıdır. Gerekli tüm özel teçhizatlar sağlandıktan sonra zemin üzerine yayılarak uygulama yapılır. Ancak doğru miktarın ayarlanması ve teraziye getirilmesi ciddi anlamda mesleki deneyim gerektirdiği için alanında uzman personel kadrosu tarafından yürütülmesi kişilerin yararına olacaktır.

 

 Fabrikalar için epoksi uygulaması sağlıklı mıdır?

 

 Özellikle de sürekli vaziyette üzerinde hareket edilen zeminler için en uygun seçim epoksiden başkası kesinlikle değildir. Bu durumun en temel özelliği ise plastik ve benzeri maddeler tarafından epoksi aşındırılamaz. Ayakkabılar ve forklift tekerleklerine karşı dayanıklıdır. Bu sayede uzun ömürlü bir zemin elde edilmiş olunur. Bir diğer büyük faydası ise üzerinde kolaylıkla işaretleme yapılmasının mümkün olmasıdır. Araç yolu personel yolu gibi alanları belirtmek adına endüstriyel zemin kaplama yöntemleri arasında en iyi seçenek durumundadır.

 

 Epoksi ile taban dekorasyonu mümkün müdür?

 

 Pek çok farklı dekorasyon modeli ya da motifi epoksi boya sayesinde uygulanabildiği gibi farklı çalışmalara da uyum sağlama amacı ile kullanılabilmektedir. Zemin üzerine farklı motiflerin uygulanması için seçilen farklı renkler arasında deforme olma süresi farkı yoktur. Her biri uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Ancak dikkatli davranılması gereken bir kaç husus mevcut vaziyettedir. Başlıca olanları uygulamanın kesinlikle alanında uzman personel kadrosu tarafından yürütülmesi ve sahte olmayan epoksi çeşitlerinin kullanılmasıdır.

 

Görsel Epoksi Ücretsiz keşif hizmetinden faydalanmak için keşif formunu doldurunuz